UWAGA SŁUCHACZE!

30.7.2019

UWAGA   SŁUCHACZE   LO   i   SZKOŁY   POLICEALNEJ

Z dniem 1 sierpnia 2019 r. wchodzą w życie zmiany, które umożliwiają przyznanie świadczenia „Dobry start” na rzecz osób uczących się w szkołach dla dorosłych – w tym szkołach policealnych.

Warunki skorzystania z rządowego programu wsparcia:

Programem jest objęty każdy uczeń (dziecko lub OSOBA UCZĄCA SIĘ), który spełnia 2 warunki:

1. Nie ukończył:

- 20 lat,

- 24 lat, jeśli ma orzeczenie o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

2. Uczy się lub od 1 września 2019 roku rozpocznie naukę w:

- Liceum dla dorosłych

- Szkole policealnej

Wnioski o przyznanie świadczenia na rok szkolny 2019/2020 dla uczniów szkół dla dorosłych można składać tylko w wersji papierowej, tzw drogą tradycyjną - osobiście w urzędzie lub za pomocą operatora pocztowego (np. poczta polska, firma kurierska).

O więcej szczegółów dotyczących programu w tym otrzymania wzoru wniosku prosimy pytać w sekretariacie szkoły: Grudziądz, ul. Długa 22, tel. 663 773 491