DEKLARACJA NA EGZAMIN ZAWODOWY 2023

WAŻNE INFORMACJE - OSTATNIE SEMESTRY

31.8.2022

UWAGA!

Uprzejmie informujemy, że osoby, które będą zdawać egzamin zawodowy (państwowy), w sesji zimowej (ostatnie semestry), powinny złożyć w sekretariacie szkoły przy ul. Piłsudskiego 20 w Grudziądzu deklarację w terminie od 31.08-15.09.2022r.

Egzamin zawodowy jest obowiązkowy tzn. aby ukończyć szkołę należy przystąpić do egzaminu zawodowego (zgodnie z rozporządzeniem MEN osoba, która nie przystąpi do egzaminu nie może ukończyć szkoły).

Egzamin z każdej kwalifikacji składa się z etapu pisemnegoetapu praktycznego.

Podstawą zdania egzaminu jest otrzymanie:- z etapu pisemnego - co najmniej  50% punktów możliwych do uzyskania;- z etapu praktycznego - co najmniej  75% punktów możliwych do uzyskania;

Po zdaniu egzaminu Okręgowa Komisja Egzaminacyjna wystawia świadectwo kwalifikacji oraz dyplom uprawniający do wykonywania zawodu (który jest ważny ze świadectwem ukończenia szkoły policealnej w danym zawodzie).