aul. Piłsudskiego 20
(w rejestracji)
Cena:
Czas trwania:
Tryb nauczania:
Opiekun medyczny to zawód, którego będziemy wszyscy coraz bardziej potrzebować. W starzejącym się społeczeństwie zwiększać się będzie liczba osób wymagająca nieustannej opieki. Jeżeli sens pracy odnajdujesz w pomaganiu innym ludziom, rozważ naukę na kierunku opiekun medyczny.
Nie tak dawno zawód opiekuna medycznego zyskał nowe kompetencje. W związku z tym wzrósł prestiż tego stanowiska oraz potencjalne wynagrodzenie, na które możesz liczyć po ukończeniu nauki w Żaku. Opiekunowie medyczni po 1,5 roku nauki będą teraz mogli m.in.:
pobierać krew – będą w stanie zastąpić przy tym zadaniu pielęgniarkę/ratownika/technika analityki medycznej
podawać leki w formie iniekcji podskórnej np. (insulinę, heparynę drobnocząsteczkową)
przeprowadzać ćwiczenia fizjoterapeutyczne w oparciu o metodę Hoppe SOS 3D.
To kierunek dla osób empatycznych, lubiących kontakt z człowiekiem, pragnących pomagać innym ludziom. Jeśli chcesz mieć realny wpływ na poprawienie komfortu życia osobom chorym i niesamodzielnym, wybierz kierunek opiekun medyczny w Żaku i zaplanuj swoją przyszłość zawodową w branży ochrony zdrowia.
Na kierunku opiekun medyczny nauczysz się wykonywania zabiegów medyczno-pielęgnacyjnych i czynności opiekuńczych nad osobą chorą i niesamodzielną. Dowiesz się także jak pobierać krew czy wykonywać ćwiczenia fizjoterapeutyczne metodą Hoppe SOS 3D. Nauczysz się porozumiewania się z pacjentem przy użyciu języka migowego. Poprawisz również znajomość języka obcego o słownictwo branżowe, które pozwoli Ci wykonywać pracę za granicą lub opiekować się obcojęzycznymi pacjentami przebywającymi w Polsce. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci jak najlepiej wykonywać zadania zawodowe w przyszłym miejscu pracy.
Po ukończonej edukacji na tym kierunku staniesz się wykwalifikowanym opiekunem medycznym. Będziesz móc starać się o pracę w domach opieki, domach pomocy społecznej czy hospicjach. Swoją karierę możesz rozwijać także w przychodniach, sanatoriach, szpitalach czy środowiskowych domach samopomocy. Innym rozwiązaniem jest także zatrudnienie u osób prywatnych.
Pamiętaj! Zdanie egzaminu państwowego i otrzymanie dyplomu zawodowego to podstawa do uzyskania wpisu do Centralnego Rejestru Osób Uprawnionych do Wykonywania Zawodu Medycznego. Szczegółowe informacje, co daje Ci ten wpis (i dużo więcej) znajdziesz w naszym artykule poświęconym zawodom medycznym.
Po ukończeniu kierunku opiekun medyczny będziesz umieć:
rozpoznawać problemy funkcjonalne oraz potrzeby biologiczne i psychospołeczne osoby chorej i niesamodzielnej (w różnym stopniu zaawansowania choroby i w różnym wieku)
świadczyć usługi pielęgnacyjne i opiekuńcze osobie chorej i niesamodzielnej (w różnym stopniu zaawansowania choroby i w różnym wieku)
współpracować z pielęgniarkami i lekarzami
wykonywać czynności z zakresu pobierania krwi żylnej i włośniczkowej oraz innych materiałów do badań laboratoryjnych
wykonywać czynności z zakresu gimnastyki osiowo-symetrycznej w trzech płaszczyznach jednocześnie (SOS 3D - Metoda Hoppe)
wykonywać wybrane czynności medyczne – w podmiotach leczniczych, w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej oraz w środowisku domowym.
pełnoletność
wykształcenie średnie
zaświadczenie lekarskie
dostarczenie 2 fotografii do legitymacji.
Na ten kierunek możesz zapisać się online lub stacjonarnie. Wejdź na stronę https://zak.edu.pl/zapisz-sie-online lub odwiedź nasz sekretariat. Pełną listę sekretariatów znajdziesz na: https://zak.edu.pl/kontakt
Świadczenie usług medyczno-pielęgnacyjnych i opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej (MED.14)
Opiekun medyczny